Nowy Kaleń

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
5 250 000 PLN
Powierzchnia
2 100 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
62 000 m2
Powierzchnia użytkowa
2 100 m2
Rok budowy
1840
Liczba pięter
2
Liczba pokoi
45
Stan budynku
Bardzo dobry
Typ domu
Pałacyk
Prąd
Tak
Ciepła woda
Inne, Inne
Rodzaj ogrzewania
Olejowe
Piwnica
Tak
Liczba łazienek
20
Ogród
Tak
Ujęcie wody
Studnia
Rodzaj kanalizacji
Szambo
Kominek
Tak
Jacuzzi
Tak

Opis nieruchomości

Zapraszamy w okolice Rawy Mazowieckiej w odległości 65 km od Warszawy i Łodz prezentujemy późnoklasycystyczną architekturę pałacu który zachwyca swoją oryginalnością nawiązująca do stylu H. Markoniego poprzez okazały grecki portyk kolumnowy od frontu, półkoliste rozality od południa i zachodu oraz oryginalną dwupiętrową wieżę na rogu w stylu budowli arabskich, to wszystko tworzy niesamowity wdzięk tej budowli. Również właściciele też pochodzili ze znanych rodów łącznie z ostatnim obecnym właścicielem . Kazimierz Brandys umieścił akcje swojej powieści "Antygona" w której nawiązywał do cudownego otoczenia parku jak i uroczych przestrzennych pomieszczeń pałacowych. To historia. ( Właściciele historyczni- znane rody szlacheckie w tym Lubomirscy)

Stan faktyczny. Pomimo zrujnowania pałacu w okresie "niszczycielskiego socjalizmu" pałacowi został przywrócony jego pierwotny wygląd jaki był w czasach jego świetności poprzez wysiłek remontowy Konserwatora Zabytków w Łodzi ale przede wszystkim poprzez wkład w rozbudowę i zagospodarowanie przez obecnego jego właściciela, pałac wrócił do swojej świetności. Pałac jest po kapitalnym remoncie
PAŁAC: ( około 2000m2 powierzchni użytkowej)
Jest to trzy trakowy układ przestrzeni pałacowych, gdzie na parterze są umieszczone jedenaście reprezentacyjnych sal o powierzchni około siedemset metrów kwadratowych. Na tym poziomie zachowały się z tamtego okresu: trzy oryginalne piece kaflowe, dwa kominki i reprezentacyjne schody drewniane na piętro. Obecnie te sale są udekorowane sztukaterią, boazerią, wyposażone w mozaikowe posadzki i antyczne meble, obrazy i kryształowe oświetlenie.
Użytkowa piwnica około 600m2,jak przystało na pałac jest zabezpieczona drenami przed dostaniem się wody podziemnej, jest sklepiona kolebkowo. Są tu kuchnia, sala bilardowa, klubowa, i inne pomieszczenia gospodarcze.
Piętro (665m2) jest w całości przeznaczone na pomieszczenia dla potrzeb hotelowych , sypialnie. Czternaście bardzo dużych pokoi są wyposażone w łazienki i WC, w meble, pościel, a kilka posiadają nowoczesne łazienki oraz jaccuzi.
Strych w obecnej sytuacji nie jest użytkowany, ale może być w miarę potrzeb.
Wykonane prace remontowe: ( w latach od 1978- 2008)
Wymiana stropów, stolarki-drzwi i okien, wymiana poszycia dachu i pokrycie go blachą miedzianą, balkony i taras zabezpieczone oryginalnymi tralkami. W piwnicy urządzono przemysłową kuchnię zatwierdzoną przez Sanepid. W trakcie remontu wykonano nową instalację CO, Wod-Kan, elektryczne. Nowe centralne ogrzewanie jest na bazie oleju opałowego z kotłem Viessmann, oraz wspomagające ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym. Instalacja P-poż. telefoniczna, internetowa itp. Dogodne położenie pałacu czyni go idealnym miejscem do prowadzenia biznesu lub do mieszkania bez obawy izolacji od lekarzy i kultury. Trasa S8, łączy z Warszawą oddaloną o 65km. z możliwością dojazdu w ciągu jednej godziny albo z Łodzią oddaloną o 72 km. W okolicy są miasteczka jak Biała Rawska, Rawa Maz. czy Nowe Miasto n/Pilicą, które są oddalone o 10-18 km.
PARK. 6 ha. Pałac i sześciu hektarowy park są zapisani jako zabytki i z tego tytułu są zwolnione z opłat podatku od nieruchomości, co przy tak dużych powierzchniach jest plusem.
Park jest ogrodzony na razie od strony wsi murem oraz reprezentacyjną bramą zamykaną elektrycznie i połączony domofonem.. Na terenie parku są dwa duże stawy niedawno oczyszczone, natomiast w parku rosną okazy dębów i modrzewia liczące po 400 lat. Dojazd do pałacu jest nową drogą asfaltową oraz nowymi chodnikami. Na terenie parku jest prowadzona mała architektura krajobrazu. Otoczenie pałacu nie jest skażone , gdyż okolica słynie z uprawy sadownictwa.
Jest to jedyne w Centrum Polski tak atrakcyjne założenie pałacowo parkowe. Własność prywatna.

Nieruchomość można zakupić w 2 wariantach
1. Cena bez wyposażenia- tzn. GOŁE Ściany - tak większość pałaców jest sprzedawana. Natomiast
nie są to dosłownie "gołe" gdyż pałac jest po KAPITALNYM REMONCIE. Ogrzewanie- olej opałowy.
CENA: 5150000 zł.
2. Kompletnie wyposażony pałac z możliwością zamieszkania lub prowadzenia działalności hotelowa/gastronomiczną.
( w tym: meble, naczynia, zastawy, urządzenia, kryształowe żyrandole oraz też meble antyczne. inne maszyny.
CENA : 5250000zł.-

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autobus

Mapa

Kontakt

Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Telefon:
694151938
E-mail:
aa@dragowski.pl
Numer licencji:
21337

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę A.Drągowski Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest A.Drągowski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-582) przy Al. Szucha 2/4 lok. 39. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).