tel: 228279083  e-mail: ad@dragowski.pl

Krzęcin

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
4 500 000 PLN
Powierzchnia
600 m2
Liczba pokoi
10

Zapraszamy do Zachodniopomorskiego gdzie prezentujemy Dwór z przepięknym parkiem o powierzchni ponad 6 ha oraz 5 ha folwarku, który można odbudować lub wykorzystać część materiału na nowe budynki. Dodatkowo do pałacu przynależy 10 ha ziemi.
Istotną informacją dla nabywcy jest to, że całej nieruchomości nie trzeba kupować, ponieważ istnieje możliwość dzierżawy lub leasingu.
Dodatkowe informacje:
Zabudowania folwarku zbudowane są z czerwonej cegły i pięknego kamienia polnego.
Dwór to klasycystyczna siedziba rodu szlacheckiego. Znajduje się w odległości ok. 100 km od Szczecina. Powierzchnia pałacu ok. 600 m2.
Na terenie parku są trzy stawy, natomiast na terenie gminy jest kilka jezior do najbliższego jest 5 km. W pobliżu znajduje się jedno z większych pól golfowych MODRY LAS.
Nieruchomość łącznie z zabytkowym parkiem i podwórzem gospodarczym stanowi jeden z nielicznych - całościowo zachowanych - zespołów folwarcznych i należy do nielicznych obiektów rezydencjonalnych, który w okresie powojennym miał stałego użytkownika i był na bieżąco remontowany i konserwowany. Opieką konserwatora objęty jest zespół dworski oraz park. Większość obiektów na folwarku można adaptować, modernizować lub rozebrać pod nadzorem konserwatora zabytków. Obiekt może być rozbudowany i modernizowany z zachowaniem utrzymania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego tego obszaru. Ze względu na swoje położenie oraz walory świetnie nadaje się na agroturystkę, bazę hotelarską, ośrodek terapii czy też dom dziennego i stałego pobytu dla osób starszych. Na tym terenie można się starać o dofinansowanie z budżetu oraz funduszy Unijnych w zależności od rodzaju planowanej działalności.
Wykonane prace remontowe:
W latach 80-tych wykonano dreny w piwnicy, wymieniono stropy drewniane, wprowadzono stropy ceramiczne, nową inst. elektryczną, wod.- kan. I c.o.; założono nowe rynny.
W styczniu 2007 roku został wymieniony dach, zgodnie z wymogami konserwatora zabytków.
Obiekt osadzony jest na ławach z kamienia, posadowienie stabilne, ściany piwnicy kompletne, niezagrzybione o głębokości 280 cm, zagłębione w grunt 140 cm, dostępne od wewnątrz po schodach przy windzie kuchennej.
Budynek założony na planie wydłużonego prostokąta, o zwartej masywnej bryle, nakrytej dachem naczółkowym z 2- spadowym dachem.
Do wnętrza budynku prowadzą trzy wejścia - dwa pośrodku długich ścian.
W części mieszkalnej - ściany na bieżąco konserwowane.
Dwór należy do nielicznych, który po adaptacji na cele mieszkalno-biurowe zachował liczne elementy pierwotnego wystroju i wyposażenia z XIXw.
Najcenniejsze elementy w pomieszczeniach reprezentacyjnych, holu i sali balowej:
- drewniana klatka schodowa z galeryjką i balustradą,
- liczne szafy wnękowe,
- kominek z kamienia imitującego marmur,
- dwuskrzydłowe drzwi płycinowe,
- neogotycki piec kaflowy,
- neobarokowy piec kaflowy;
PODŁOGI :
obręb sieni, korytarza, sali balowej, jadalni- deski ,
holl i salon- historyczne parkiety (nalepki z datą 1842),
pomieszczenia sanitarne - współczesna terakota;
STOLARKA:
SCHODY frontowe - kamienne; w holu prowadzą na galeryjkę, drewniane z tralkowa balustradą; do piwnicy - drewniane, ogólny stan bez zagrożeń konstrukcyjnych.
OKNA - wszystkie osadzone w pierwotnych otworach; generalnie zachowane okna parteru i II kondygnacji;
DRZWI - w większości pierwotna XIXw., nowe umieszczono do pomieszczeń sanitarnych; frontowe 2 - skrzydłowe, podwójnie łamane, liczne szafy wnękowe zamykane różnymi drzwiami, wnęka pod schodami galeryjki - zamykana ozdobną metalowa kratą z motywami winorośli;
ELEWACJE - największym zmianom uległ wystrój i kolorystyka elewacji, w trakcie remontu uproszczono architekturę;
UKŁAD WNĘTRZA - mimo remontów nie wykazuje cech wtórnych; historyczny podział funkcjonalny: część płd- zach - prywatna;
płn- wsch.- reprezentacyjna; oficyna i poddasze- mieszkalno -biurowa.
Parter - przedsionek, sień, jadalnia, kuchnia, łazienka, po prawej stronie holu i sieni- część prywatna z 2 salonami + sypialnia, kuchnia, łazienka. Po lewej stronie holu- duża sala balowa.
Piwnica- rytmiczny rozkład pomieszczeń.
PARK
dworski - z połowy XIX w., z zachowaną historycznie kompozycją, podstawowy skład gatunkowy i ilościowy. Lipy i buki ( ok. 150 lat), świerki olchy, klony (-70 lat), drzewostan zdrowy, doraźnie pielęgnowany. Współczesne żywopłoty z bukszpanu, kilka stawów. Ogrodzenie - w osi drogi wiejskiej - mur ceglany na kamiennej podmurówce, dalej zabudowania folwarczne i dwór, od południa -metalowa siatka.

FOLWARK
odwrócona litera T. M.in. budynek gospodarczo – mieszkalny, jałownik, stajnia, owczarnia, nawierzchnia brukowa, podjazd.

  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Kolej, PKS
Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę A.Drągowski Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest A.Drągowski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-657) przy Plac Konstytucji 5 lok. 31. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).