Nowy Kaleń

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
5 250 000 PLN
Powierzchnia
2 100 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
62 000 m2
Przeznaczenie (obiekt)
Mieszkalne
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Mieszkalne, Medyczne, Gastronomiczne, Handlowo/Usługowe, Inne, Inne
Liczba pięter
2
Rodzaj budynku
Pałac
Typ hali
Murowana
Rok budowy
1840
Prąd
Tak
Piwnica
Tak
Powierzchnia ogrodu
60000

Opis nieruchomości

Zapraszamy w okolice Rawy Mazowieckiej w odległości 65 km od Warszawy i Łodz prezentujemy późno klasycystyczna architektura pałacu który zachwyca swoją oryginalnością nawiązująca do stylu H. Markoniego poprzez okazały grecki portyk kolumnowy od frontu, półkoliste rozality od południa i zachodu oraz oryginalną dwupiętrową wieżę na rogu w stylu budowli arabskich, to wszystko tworzy niesamowity wdzięk tej budowli. Również właściciele też pochodzili ze znanych rodów łącznie z ostatnim obecnym właścicielem . Kazimierz Brandys umieścił akcje swojej powieści „Antygona” w której nawiązywał do cudownego otoczenia parku jak i uroczych przestrzennych pomieszczeń pałacowych. To historia. ( Właściciele historyczni- znane rody szlacheckie w tym Lubomirscy)

Stan faktyczny. Pomimo zrujnowania pałacu w okresie „niszczycielskiego socjalizmu” pałacowi został przywrócony jego pierwotny wygląd jaki był w czasach jego świetności poprzez wysiłek remontowy Konserwatora Zabytków w Łodzi ale przede wszystkim poprzez wkład w rozbudowę i zagospodarowanie przez obecnego jego właściciela, pałac wrócił do swojej świetności. Pałac jest po kapitalnym remoncie
PAŁAC: ( około 2000m2 powierzchni użytkowej)
Jest to trzy trakowy układ przestrzeni pałacowych, gdzie na parterze są umieszczone jedenaście reprezentacyjnych sal o powierzchni około siedemset metrów kwadratowych. Na tym poziomie zachowały się z tamtego okresu: trzy oryginalne piece kaflowe, dwa kominki i reprezentacyjne schody drewniane na piętro. Obecnie te sale są udekorowane sztukaterią, boazerią, wyposażone w mozaikowe posadzki i antyczne meble, obrazy i kryształowe oświetlenie.
Użytkowa piwnica około 600m2,jak przystało na pałac jest zabezpieczona drenami przed dostaniem się wody podziemnej, jest sklepiona kolebkowo. Są tu kuchnia, sala bilardowa, klubowa, i inne pomieszczenia gospodarcze.
Piętro (665m2) jest w całości przeznaczone na pomieszczenia dla potrzeb hotelowych , sypialnie. Czternaście bardzo dużych pokoi są wyposażone w łazienki i WC, w meble, pościel, a kilka posiadają nowoczesne łazienki oraz jaccuzi.
Strych w obecnej sytuacji nie jest użytkowany, ale może być w miarę potrzeb.
Wykonane prace remontowe: ( w latach od 1978- 2008)
Wymiana stropów, stolarki-drzwi i okien, wymiana poszycia dachu i pokrycie go blachą miedzianą, balkony i taras zabezpieczone oryginalnymi tralkami. W piwnicy urządzono przemysłową kuchnię zatwierdzoną przez Sanepid. W trakcie remontu wykonano nową instalację CO, Wod-Kan, elektryczne. Nowe centralne ogrzewanie jest na bazie oleju opałowego z kotłem Viessmann, oraz wspomagające ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym. Instalacja P-poż. telefoniczna, internetowa itp. Dogodne położenie pałacu czyni go idealnym miejscem do prowadzenia biznesu lub do mieszkania bez obawy izolacji od lekarzy i kultury. Trasa S8, łączy z Warszawą oddaloną o 65km. z możliwością dojazdu w ciągu jednej godziny albo z Łodzią oddaloną o 72 km. W okolicy są miasteczka jak Biała Rawska, Rawa Maz. czy Nowe Miasto n/Pilicą, które są oddalone o 10-18 km.
PARK. 6 ha. Pałac i sześciu hektarowy park są zapisani jako zabytki i z tego tytułu są zwolnione z opłat podatku od nieruchomości, co przy tak dużych powierzchniach jest plusem.
Park jest ogrodzony na razie od strony wsi murem oraz reprezentacyjną bramą zamykaną elektrycznie i połączony domofonem.. Na terenie parku są dwa duże stawy niedawno oczyszczone, natomiast w parku rosną okazy dębów i modrzewia liczące po 400 lat. Dojazd do pałacu jest nową drogą asfaltową oraz nowymi chodnikami. Na terenie parku jest prowadzona mała architektura krajobrazu. Otoczenie pałacu nie jest skażone , gdyż okolica słynie z uprawy sadownictwa.
Jest to jedyne w Centrum Polski tak atrakcyjne założenie pałacowo parkowe. Własność prywatna.

Nieruchomość można zakupić w 2 wariantach
1. Cena bez wyposażenia- tzn. GOŁE Ściany - tak większość pałaców jest sprzedawana. Natomiast
nie są to dosłownie "gołe" gdyż pałac jest po KAPITALNYM REMONCIE. Ogrzewanie- olej opałowy.
CENA: 5250000 zł.
2. Kompletnie wyposażony pałac z możliwością zamieszkania lub prowadzenia działalności hotelowa/gastronomiczną.
( w tym: meble, naczynia, zastawy, urządzenia, kryształowe żyrandole oraz też meble antyczne. inne maszyny.
CENA : 5500000zł.-

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autobus

Mapa

Kontakt

Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Mobile:
694151938
Email:
aa@dragowski.pl
Numer licencji:
21337

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę A.Drągowski Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest A.Drągowski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-582) przy Al. Szucha 2/4 lok. 39. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).