Jędrzychowice

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
690 000 PLN
Powierzchnia
1 672,08 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
22 880 m2
Powierzchnia użytkowa
1 400 m2
Rok budowy
1920
Liczba pięter
1
Liczba pokoi
30
Stan budynku
Do adaptacji
Typ domu
Dworek
Prąd
Tak
Ciepła woda
Inne, Inne
Rodzaj ogrzewania
Inne, Inne
Liczba balkonów
1
Liczba tarasów
1
Piwnica
Tak
Liczba łazienek
4
Ogród
Tak
Garaż
Tak
Studnia
Szambo
Kominek
Tak

Opis nieruchomości

Zapraszany do wsi Jędrzychowice , obręb Jędrzychowice, gmina Szlichtyngowa, powiat
wschowski, województwo Lubuskie stanowiącą Kompleks Dworsko Parkowy wraz z
budynkami inwentarskimi
powierzchnia działki 2.2880 ha
- Użytki rolne zabudowane B-RIVa - 0,9105 ha
- Lasy LsIII - 0,5315 ha
- Grunty zadrzewione i zakrzewione Lz-RIVa - 0,6071 ha
- Grunty orne RIVa - 0,1800 ha
- Rowy W-RIVa - 0,0164 ha
- Grunt pod wodami powierzchniowymi stojącymi Ws - 0,0425 ha
* powierzchnie użytkowe budynków na działce nr 887/49:
- budynek mieszkalny (dworsko parkowy) 574,54 m2
- budynek gospodarczy nr 1 456,19 m2
- budynek gospodarczy nr 2 868,58 m2
- budynek gospodarczy nr 3 4,95 m2
- budynek gospodarczy nr 4 6,30 m2
Dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni bitumicznej z przyłączem do sieci
wodociągowej, energetycznej, kanalizacji lokalnej zakończonej w zbiorniku
bezodpływowym.
Jędrzychowice to wieś zlokalizowana na trasie Szlichtyngowa - Wschowa, obręb
Jędrzychowice, gmina Szlichtyngowa, powiat wschowski, województwo Lubuskie
Grunt działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym - dworkiem wraz z zabudowania
gospodarczymi z II połowy XIX wieku. Teren częściowo ogrodzony siatką handlową na
słupkach stalowych oraz betonowych oraz ogrodzeniem z elementów stalowych. Dojazd
drogą o nawierzchni bitumicznej oraz drogą wewnętrzne utwardzoną kamieniem polnym i
kostką brukową. Na terenie działki znajdują się wieloletnie liczne drzewa parkowe i krzewy
oraz staw wody stojącej z rowem.
Jędrzychowice znajdują się ok. 7,5 km od Wschowy oraz ok. 4,5km od Szlichtyngowej.
Możliwe sposoby zagospodarowania: Ze uwagi na położenie obiektu oraz jego charakter najlepszym sposobem wykorzystania obiektu jest utworzenie kompleksu wypoczynkowego ze wskazaniem na osoby starsze (np. dom spokojnej starości) Za takim wykorzystaniem obiektu przemawia przede wszystkim usytuowanie w parku. Park ren ma powierzchnię 1,3775 ha i na jego terenie znajdują się dwa oczka wodne, co w połączeniu ze świeżym powietrzem stanowi idealne miejsce do wypoczynku i godnego spędzenia starości. Budynki w których niegdyś mieściły się stajnie można przystosować do celów mieszkalnych przy minimalnych kosztach, sam budynek dworku również ni wymaga dużych nakładów na przystosowanie go do pełnienia funkcji domu spokojnej starości.
Założenie folwarczne lokalizowane jest w środkowej części wsi Jędrzychowice, po wschod­niej stronie drogi prowadzącej ze Wschowy do Szlichtyngowej. powstało w 2. poł. XIX wieku. Posia­dłość obejmowała wówczas 1070 mórg ziemi. W skład majątku oprócz zabudowy gospo­darczej wchodziło jeszcze siedem budynków mieszkalnych, w których łącznie mieszka­ło 78 osób. Dwór został wzniesiony w latach 1920-1925 jako siedziba ówczesnego wła­ściciela folwarku, z rodu von Jagwitz. Murowany, otynkowany budynek założony jest na planie prostokąta, z elewacją frontową zwróconą w kierunku wschodnim. Wnętrze dworu w części północnej jest trzy-, zaś w południowej dwutraktowe. Jednokondygnacyjny bu­dynek z poddaszem użytkowym oraz piętrowym ryzalitem w elewacji frontowej i tylnej, nakryty jest dachem dwuspadowym. W części północnej dwór jest podpiwniczony. Zwar­ta bryła rozczłonkowana jest przez niewielkie, parterowe przybudówki mieszczące się od strony północnej i zachodniej. Fasada dworu zakomponowana jest symetrycznie jako sied­mioosiowa z trzyosiowym ryzalitem pozornym zamkniętym trójkątnym szczytem. W osi ryzalitu mieści się otwarty ganek kolumnowy, nakryty dwuspadowym daszkiem, kryją­cy wejście główne do budynku. Prostokątne otwory okienne, pozbawione opasek, zwień­czone są prostymi naczółkami. Okna drugiej kondygnacji ryzalitu, zamknięte łukiem peł­nym, wsparte na wspólnym gzymsie podokiennym, zwieńczone są naczółkami w archi­wolty. Wyżej mieszczą się małe bliźniacze okienka wsparte na wspólnym parapecie. Ryzalit flankują pionowe pasy muru wystające przed lico fasady. Elewację i ryzalit wieńczy gzyms z gładkim fryzem. Pozostałe elewacje pod względem podziałów opracowane są analogicz­nie, lecz skromniej. W dworze zachował się neorokokowy piec kaflowy.

Po II wojnie światowej folwark został własnością Zespołu Państwowych Nieruchomości Ziemskich. Następnie utworzono tutaj Państwowe Gospodarstwo Rolne. Od 1949 roku zespół folwarczny należał do POHZ w Osowej Sieni. Dwór odnowiono i częściowo zmie­niono układ wnętrz. W budynku mieściły się biura, biblioteka, świetlica, natomiast na pię­trze mieszkanie pracownicze. Obecnie dwór wraz z gospodarstwem stanowi własność pry­watną. Siedziba dawnego właściciela folwarku znajduje się w dobrym stanie zachowania.

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Autobus

Mapa

Kontakt

Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Telefon:
694151938
Email:
aa@dragowski.pl
Numer licencji:
21337

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę A.Drągowski Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest A.Drągowski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-582) przy Al. Szucha 2/4 lok. 39. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).