Skandławki

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
1 100 000 PLN
Powierzchnia
1 165,09 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
80 000 m2
Powierzchnia użytkowa
890 m2
Rok budowy
1817
Liczba pięter
1
Liczba pokoi
13
Stan budynku
Do kapitalnego remontu
Typ domu
Pałacyk
Prąd
Tak
Ciepła woda
Inne, Inne
Rodzaj ogrzewania
Inne, Inne
Piwnica
Tak
Liczba łazienek
6
Ogród
Tak
Miejska
Szambo

Opis nieruchomości

Jeśli szukasz własnego miejsca na ziemi ta oferta jest dla Ciebie. Tu możesz zamieszkać i odpoczywać na łonie natury. W tej nieruchomości można również pracować, stworzyć agroturystykę, motel, hotel, ośrodek jeździecki lub dom dla osób starszych czy tez inną działalność. Jest wiele możliwości i warto tu zainwestować.
Zaledwie 35 km od Giżycka i 25 km od Kętrzyna w malowniczej części województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się majątek szlachecki Skandławki w skład którego wchodzi klasycystyczny pałacyk z pierwszej połowy XIX w. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty: zespół pałacowy - pałac o pow. 1165m2, klasycystyczny, parterowy z pierwszej połowy XIX w., wybudowany według planów znanego architekta niemieckiego – Leo von Klenze (przedstawiciel romantyzmu historycznego w architekturze niemieckiej) dla rodziny Siegfried, która mieszkała tu do 1945. Posiada niski portyk i piętrowe ryzality zewnętrzne. Park z 2 poł. XIX 80 000 m2
Pałacyk remontowany przez prezesa międzynarodowej firmy na cele mieszkaniowe i turystyczne. Uporządkowano i ogrodzono cmentarz Siegfriedów w pobliskim lesie.
Historia
Pałacyk zbudowany w 1844 roku. Od 1821 roku do 1945 roku należał do rodziny Siegfried.
Opis
Budynek w stylu późnoklasycystycznym, wzniesiony na rzucie prostokąta, parterowy z dwoma symetrycznymi, bocznymi dwukondygnacjowymi ryzalitami, przekryty dachem dwuspadowym.
Park
Park z 2 poł. XIX w., a w nim staw zaprojektowany przez Klenze.
Obecny właściciel rozpoczął prace remontowe wg nowej koncepcji funkcjonalnej, która zakłada stworzenie obiektu o charakterze pensjonatowym o wysokim standardzie.
Koncepcja funkcjonalna:
PIWNICA
Kondygnacja ta stanowi część obsługującą i magazynową pałacyku. Zlokalizowano tu kotłownię, pralnię, warsztat, spiżarkę, kuchnię gospodarczą opalaną drewnem, piec chlebowy, magazynki.
W części południowej piwnicy znajdują się pomieszczenia pomocnicze obsługujące funkcję basenu w przyziemiu.
W tej części oddzielonej drzwiami znajduje się sauna, siłownia, WC damski i męski. Z piwnicy możemy wyjść na basen (oranżerię), do ogrodu (wyjście pod tarasem) lub klatką schodową na górne kondygnacje.
PARTER
Jest częścią reprezentacyjną z holem, garderobą, kuchnią, jadalnią i salą bawialną, gabinetem i pomieszczeniem klubowym. W części północnej znajdują się dwa pokoje gościnne ze wspólną łazienką. Oddzielnie przy schodach znajduje się ogólnodostępny WC.
Z jadalni dostępny jest taras z widokiem na park i ogród.
Z sali bawialnej przechodzimy do basenu i pomieszczeń piwnicznych. Basen (lub oranżeria) posiada wyjście na szeroki taras od ogrodu.
Większość pomieszczeń przewidziano do ogrzewania kominkami i rozprowadzonym ciepłym powietrzem. W części środkowej zlokalizowano dwa kominki i piec kaflowy.
PIERWSZE PIĘTRO
To część nocna z pięcioma sypialniami. Trzy sypialnie mają własne łazienki, dwie dużą wspólną. W ryzalicie południowym znajduje się sypialnia królewska z dużą łazienką i dostępną w niej garderobą. Z tej szczególnej sypialni mamy widok na południe, na lustro basenu i na zachodni park. Ponadto znajdujący się tam kominek tworzy przytulną i ciepłą atmosferę. Częścią łączącą sypialnię i schody jest korytarz, w którym mamy aneks wypoczynkowy z kominkiem.

Pałac otoczony jest przepięknym 8 hektarowym parkiem z alejkami i stawami, w którym właściciele i ich goście mogą cieszyć się urokiem i ciszą mazurskiego klimatu podziwiając pomniki przyrody.
Zarówno pałacyk jak i park wpisane są do rejestru zabytków i są pod opieką lokalnego konserwatora, co gwarantuje uzyskanie funduszy unijnych na przywrócenie parku i pałacu do ich świetności, a także mogą być źródłem dochodowego biznesu.

Właściciel wykonał większość prac w tym m.in. wyburzenia, wymiana dachu i kominów, wymiana stropów oraz oczyszczenie parku.
Pełna dokumentacja wraz z koncepcją do wglądu.

Zachęcam do zapoznania się z tą niezwykłą ofertą. Możliwość uzyskania funduszy unijnych i konserwatorskich umożliwi przyszłemu nabywcy doprowadzenie inwestycji do końca nie angażując zbyt wielu środków własnych.

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Autobus
  • Widok na: Podwórko, Park/skwer

Mapa

Kontakt

Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Telefon:
694151938
E-mail:
aa@dragowski.pl
Numer licencji:
21337

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę A.Drągowski Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest A.Drągowski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-582) przy Al. Szucha 2/4 lok. 39. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).