DOM
na
SPRZEDAŻ
5 500 000 PLN
2 619,05 PLN/m2
NOWY KALEŃ
Opis
Zapraszamy w okolice Rawy Mazowieckiej w odległości 65 km od Warszawy i Łodzi prezentujemy późno klasycystyczną architekturę pałacu, który zachwyca swoją oryginalnością nawiązująca do stylu H. Marconiego poprzez okazały grecki portyk kolumnowy od frontu, półkoliste ryzality od południa i zachodu oraz oryginalną dwupiętrową wieżę na rogu w stylu budowli arabskich, to wszystko tworzy niesamowity wdzięk tej budowli. Właściciele pałacu pochodzili ze znanych rodów łącznie z ostatnim obecnym właścicielem. Kazimierz Brandys umieścił akcje swojej powieści "Antygona" w której nawiązywał do cudownego otoczenia parku jak i uroczych przestrzennych pomieszczeń pałacowych. To historia. ( Właściciele historyczni- znane rody szlacheckie w tym Lubomirscy)

Stan faktyczny. Pomimo zrujnowania pałacu w okresie "niszczycielskiego socjalizmu" został mu przywrócony jego pierwotny wygląd jaki był w czasach jego świetności, poprzez wysiłek remontowy Konserwatora Zabytków w Łodzi, ale przede wszystkim poprzez wkład w rozbudowę i zagospodarowanie przez obecnego właściciela.
PAŁAC: ( około 2000m2 powierzchni użytkowej)
Jest to trzy trakowy układ przestrzeni pałacowych, gdzie na parterze jest umieszczonych jedenaście reprezentacyjnych sal o powierzchni około siedemset metrów kwadratowych. Na tym poziomie zachowały się z tamtego okresu: trzy oryginalne piece kaflowe, dwa kominki i reprezentacyjne schody drewniane na piętro. Obecnie te sale są udekorowane sztukaterią, boazerią, wyposażone w mozaikowe posadzki i antyczne meble, obrazy i kryształowe oświetlenie.
Użytkowa piwnica około 600m2, jak przystało na pałac jest zabezpieczona drenami przed dostaniem się wody podziemnej, jest sklepiona kolebkowo. Są tu kuchnia, sala bilardowa, klubowa i inne pomieszczenia gospodarcze.
Piętro (665m2) jest w całości przeznaczone na pomieszczenia dla potrzeb hotelowych, sypialnie. Czternaście bardzo dużych pokoi wraz z łazienkami
Strych w obecnej sytuacji nie jest użytkowany, ale może być w miarę potrzeb.
Wykonane prace remontowe: ( w latach od 1978- 2008)
Wymiana stropów, stolarki-drzwi i okien, wymiana poszycia dachu i pokrycie go blachą miedzianą, balkony i taras zabezpieczone oryginalnymi tralkami. W piwnicy urządzono przemysłową kuchnię zatwierdzoną przez Sanepid. W trakcie remontu wykonano nową instalację CO, Wod-Kan, elektryczne. Nowe centralne ogrzewanie jest na bazie oleju opałowego z kotłem Viessmann, oraz wspomagające ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym. Instalacja P-poż. telefoniczna, internetowa itp. Dogodne położenie pałacu czyni go idealnym miejscem do prowadzenia biznesu lub do mieszkania bez obawy izolacji od lekarzy i kultury. Trasa S8, łączy z Warszawą oddaloną o 65km. z możliwością dojazdu w ciągu jednej godziny albo z Łodzią oddaloną o 72 km. W okolicy są miasteczka jak Biała Rawska, Rawa Maz. czy Nowe Miasto n/Pilicą, które są oddalone o 10-18 km.
PARK. 6 ha. Pałac i sześciu hektarowy park są zapisani jako zabytki i z tego tytułu są zwolnione z opłat podatku od nieruchomości, co przy tak dużych powierzchniach jest plusem.
Park jest ogrodzony na razie od strony wsi murem oraz reprezentacyjną bramą zamykaną elektrycznie i połączony domofonem. Na terenie parku są dwa duże stawy niedawno oczyszczone, natomiast w parku rosną okazy dębów i modrzewia liczące po 400 lat. Dojazd do pałacu jest nową drogą asfaltową oraz nowymi chodnikami. Na terenie parku jest prowadzona mała architektura krajobrazu. Otoczenie pałacu nie jest skażone , gdyż okolica słynie z uprawy sadownictwa.
Jest to jedyne w Centrum Polski tak atrakcyjne założenie pałacowo parkowe. Własność prywatna.

Nieruchomość można zakupić w 2 wariantach
1. Cena bez wyposażenia- tzn. „GOŁE Ściany” - tak większość pałaców jest sprzedawana. Natomiast
nie są to dosłownie "gołe" gdyż pałac jest po KAPITALNYM REMONCIE. Ogrzewanie- olej opałowy.
CENA: 5250000 zł.
2. Kompletnie wyposażony pałac z możliwością zamieszkania lub prowadzenia działalności hotelowa/gastronomiczną.
( w tym: meble, naczynia, zastawy, urządzenia, kryształowe żyrandole oraz też meble antyczne. inne maszyny.
CENA : 5500000 zł.-
Szczegóły oferty

Cena5 500 000 PLN

Powierzchnia2 100 m2

RynekWtórny

Powierzchnia działki62 000 m2

Powierzchnia użytkowa2 100 m2

Rok budowy1840

Liczba pięter2

Liczba pokoi45